Warsztaty

Opublikowano: czwartek, 10, listopad 2016

Zapisy na poniższe warsztaty ruszą 10 listopada o godzinie 20:00. Link do zapisów pojawi się tutaj oraz na naszym fanpage'u. O zakwalifikowaniu się na warsztaty decyduje kolejność zapisów.

Organizator

Nazwa warsztatu

l.miejsc Godz. 

Opis

EnviroSolutions

Wyznaczenie optymalnej trasy między punktami przy wykorzystaniu darmowych narzędzi"

15
15
13:30 - 14:30
14:45 - 15:45

W trakcie warsztatów omawiane będzie narzędzie "optymalna droga" z programu QGIS. Poruszona zostanie kwestia niezbędnych danych, warunków jakie dane muszą spełniać oraz sposób ich przygotowania. Dodatkowo zaprezentowana zostanie wtyczka "OSM route" do wyznaczania drogi między punktami na podstawie warstw OpenStreetMap. 

 

 

   

 

ESRI Polska

ENVI - cyfrowa analiza obrazów

początkujący
15
zaawansowani
15
 początkujący
13:00-15:30
zaawansowani
15:45-18:15

ENVI to oprogramowanie do przetwarzania obrazów, umożliwiające szybkie, łatwe i dokładne pozyskiwanie informacji z danych teledetekcyjnych. W trakcie warsztatów omówione będą podstawowe i zaawansowane funkcje programu takie jak: korekcja spektralna, filtrowanie przestrzenne, rejestracje obrazów i wiele innych. Dostępne są dwa poziomy: początkujący oraz zaawansowany

 

 

   

 

HERE

Map Creator oraz Mapillary

30  16:00-17:00

Są to dwa rozwiązania webowe, których Here używa do edycji map przez użytkowników. Mapcreator to funkcjonalny edytor map pozwalający szybko stworzyć nowoczesną mapę interaktywną. Podczas warsztatów poznacie obydwa narzędzia i sami stworzycie interaktywne mapy.